Pisanie pracy licencjackiej z politologii

Tajne stowarzyszenia – ciekawy temat na pracę licencjacką z politologii

Pisanie pracy licencjackiej z politologii może być fascynującym doświadczeniem. Bardzo ciekawym tematem w polityce są tajemne stowarzyszenia, które posiadają olbrzymie wpływy. Praca licencjacka z politologii, która będzie się nimi zajmować, z pewnością będzie bardzo ciekawa. W poniższym artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze tajne stowarzyszenia.

Temat ten może być bardzo interesujący również z punktu tzw. zwykłego czytelnika. Tajne stowarzyszenia są wręcz częścią naszej popkultury. Spotkać je można zarówno w grach komputerowych (np. seria gier Deus Ex, Assasins Creed, May Payne itd.), jak i w literaturze Don Brown (“Kod Leonarda Da Vinci”).

Bardzo popularnym tajnym stowarzyszeniem są tzw. Iluminaci. Według zwolenników teorii spiskowych  rządzi ono światem. Zostało ono założone przez Adama Weishaupta w XVIII w.  Według zwolenników teorii spiskowych stowarzyszenie to działa do dziś i kontroluje cały świat. Słynne logo Iluminatów, widoczne jest do dziś np. na tyle dolara. Jest tam wybite słynne zdanie “new world order” (nowy porządek świata).

Kolejne tajne stowarzyszenie to tzw. grupa Bildenberg. Zrzesza ona czołowe postacie ze świata polityki oraz gospodarki. Wszyscy jej członkowie spotykają się na corocznych spotkaniach, które jest niedostępne dla mediów. Na zebraniach tej grupy bywali również politycy z Polski. Na spotkaniach tej grupy omawiane są najprawdopodobniej zagadnienia z zakresu polityki światowej oraz gospodarki.

Kolejne tajne stowarzyszenia to tzw. Masoni oraz Wielki Wschód. Masoni posiadają świątynie, które można zwiedzić.  Do grup Masonów należało wielu biznesmenów, sędziów oraz polityków. Celem tej grupy ogólnie mówiąc, jest władza. Masoni nie przyjmują do swoich szeregów kobiet. Ich cechą charakterystyczną jest religijność. Zdarza się, że masonami są również mafiozi..  Wielki Wschód natomiast to tajne stowarzyszenie, które jest bardzo potężne we Francji. W odróżnieniu od masonów organizacja ta przyjmuje w swoje szeregi kobiety. Organizacja ta ma olbrzymie wpływy w Unii Europejskiej. Ponoć jednym z jej głównych celów jest narzucenie lewicowych ideałów, wszystkim członkom unii.

Pisanie pracy licencjackiej z politologii – rozmaite refleksje.

Pisanie pracy licencjackiej z politologii nie zawsze jest rzeczą łatwą. Powyższy temat, jeśli nie na pracę licencjacką, to już na książkę nadaje się jak najbardziej. Już Einstain mówił, że to, co naprawdę jest ciekawe to tajemnica. Znajomość tajnych stowarzyszeń może nam się przydać, gdy będziemy szukać materiału np. na powieść. Jak mawiał Napoleon “wyobraźnia rządzi światem”. To, czego nauczymy się na politologii, prędzej, czy później będziemy musieli skomercjalizować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *