Politologia – studia licencjackie

Politologia czyli inaczej nauki polityczne nie jest najbardziej popularnym kierunkiem studiów, choć oprócz miejsca w lokalnej polityce oferuje także potencjalną pracę w administracji europejskiej. Nie jest to także łatwy kierunek. Wymaga sporego zasobu wiedzy z zakresu historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie,  a także doskonałej organizacji pracy. Bycie politykiem wymaga zarówno wszechstronnej wiedzy, popartej wykształceniem, jak i umiejętności społecznych, talentów oratorskich, pracy w dużym stresie, a także znajomości psychologii w stopniu umożliwiającym nienaganny wizerunek.

Nic więc dziwnego, że także praca licencjacka z politologii będzie wymagała od studenta więcej wkładu, aniżeli u jego kolegów z innych uczelni specjalizujących się w naukach społecznych czy gospodarczych. Na kierunku politologia popularnością cieszą się oczywiście tematy związane z Unią Europejską, a także wszelkie tematy związane ze współczesnymi problemami w świecie polityki zarówno krajowej jak i zagranicznej.

Praca licencjacka z politologii musi odzwierciedlać wiedzę studenta na odpowiednim poziomie, a także umiejętność logicznego rozumowania, interpretacji, świeżego spojrzenia oraz wyciągania wniosków. Praca licencjacka powinna także wykazywać znajomość autora najnowszej literatury przedmiotu oraz najświeższych informacji polityczno – gospodarczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *