Pisanie prac magisterskich z politologii

Perspektywy zawodowe po Politologii

Pisanie prac magisterskich z politologii mocno poszerza horyzonty. Z drugiej strony każdy z nas marzy o ciekawej, dobrze płatnej pracy. W poniższym artykule przedstawione zostaną przykładowe perspektywy zawodowe dla  absolwentów politologii.

Po pierwsze politolog może być dobrym handlowcem. Obecnie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu pracowników. Portale ogłoszeniowe są pełne propozycji zawodowych dla sprzedawców. Aby być dobrym sprzedawcom, potrzebne są odpowiednie umiejętności sprzedażowe, mentalność oraz prezentację osobistą.  Literatury i szkoleń związanych ze sprzedażą jest bardzo dużo, więc zdobycie odpowiedniej wiedzy jest łatwe.

Po politologii zawsze można “iść w politykę”. Już w czasie studiów najlepiej działać w partii politycznej. Naturalnie takiej, która ma jakieś szanse na władzę. Polityka jest dziedziną,  w której można dojść do wielkich pieniędzy. Wymaga ona jednak poświęcenia, odpowiednich umiejętności oraz pewnie odpowiedniej dozy cynizmu,

Wielu politologów znalazło pracę w charakterze dziennikarzy lub marketingowców. Ogólnie pracy w czystej politologii za dużo nie ma. Politolog musi w pewnym momencie określić, kim tak naprawdę chce być.  Czy chce być księgowym, marketingowcem, księgowym czy też kierowcą.

Studia politologii nie muszą definiować całego życia zawodowego. Obecnie bardzo łatwo się przekwalifikować np. na marketingowca, czy też programistę. Stare powiedzenie “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – już nie funkcjonuje. Istnieje już wiele szkół, które oferują e-learning. Uczenie się za pomocą komputera  pozwala zdobyć wiele kompetencji oraz uzyskać bogatą wiedzę w danej dziedzinie.

Pisanie prac magisterskich z politologii, a rynek pracy. Ogólne refleksje.

Obecnie w Polsce dwie najszybciej rozwijające się branże to logistyka oraz informatyka. Ofert pracy w tych branżach jest bardzo dużo.  Jeśli już będziemy chcieli zdobyć, wybrać jakąś branżę, to należy wybrać te branże, w których widać dynamiczny rozwój. Ogólnie nasze wykształcenie nie musi determinować naszego sukcesu zawodowego. Historia zna wiele przypadków, w których osoby ze słabszym wykształceniem, osiągnęły gigantyczne sukcesy zawodowe. Obecnie, internet daje bardzo duże możliwości do samokształcenia. Pisanie prac magisterskich z politologii rozwija, ale nie gwarantuje sukcesu zawodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *